Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz?

Bez względu na funkcję, jaką pełni budynek lub jego konkretne pomieszczenie, w każdym lokum warto zadbać o taki wystrój, który będzie zapewniał wygodę codziennego funkcjonowania, a przy tym będzie miły dla oka. Nie każdy wie jednak, na czym należy się skupić, aby aranżacja wnętrz była zarówno ładna, jak i komfortowa. Tym, którzy nie potrafią samodzielnie stworzyć atrakcyjnego wystroju, poleca się skorzystanie z usług profesjonalnych projektantów, którzy tworzą oryginalne, stylowe aranżacje wnętrz, opierające się na podstawowych zasadach ergonomii i celujące w obecne trendy.

wnętrza

Ze względu na wielkość rynku nieruchomości, najwięcej wykwalifikowanych projektantów liczy sobie Warszawa, więc to w stolicy najłatwiej znaleźć firmę zapewniającą kompleksowy wystrój każdej nieruchomości. Jak wybrać projektanta, którego aranżacja wnętrz będzie zgodna z oczekiwaniami klienta? Warto dowiedzieć się, czy dana firma jest otwarta na współpracę z klientem na każdym etapie planowania zmian. Zwykle ważne jest, by projektant był dobrym słuchaczem, który zdoła wprowadzić w życie wyobrażenia klienta o jego idealnych wnętrzach. Dobrze jest też poprosić o portfolio prac, by móc sprawdzić, jak wyglądały wcześniejsze aranżacje wnętrz stworzone przez specjalistów. To pozwoli określić, czy zmysł estetyczny danej jednostki jest zbieżny z gustem zleceniodawcy. Pod tym względem również można spodziewać się, że najciekawsze opcje zaoferuje Warszawa, w której konkurencja w tej branży jest bardzo duża, a to skłania projektantów do wytężonej pracy i tworzenia nieprzeciętnych wystrojów. Rozpoczynając współpracę z projektantem, warto już na początku ustalić, jaka ma być ogólna stylistyka wystroju i czy oczekuje się jednakowego stylu w całym mieszkaniu, czy w każdym pomieszczeniu ma być inna aranżacja wnętrz.

wnętrz

Zdecydowanie zaleca się również określenia, jakich elementów aranżacja nie powinna posiadać. Warto stworzyć listę tego, co projekt koniecznie powinien zawierać oraz tego, czego klient nie będzie w stanie zaakceptować. To ułatwi pracę projektantowi i zwiększy szansę na to, że zlecający będzie w pełni usatysfakcjonowany z efektu finalnego.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

1 Komentarz

  1. Nie wyobrażam sobie urządzenia swojego mieszkania bez pomocy architekta! Kilka miesięcy temu odziedziczyłam mieszkanie w Warszawie, które było do generalnego remontu. Jest to spore mieszkanie, o nietypowym rozkładzie. Od początku wiedziałam, że sama nie dam rady go urządzić. Znalazłam pracownię [firma], na której usługi się zdecydowałam już po pierwszej rozmowie. Podeszli do pracy bardzo profesjonalnie, projekt był fantastyczny a ja dzisiaj cieszę się przepięknym mieszkaniem, które wygląda jak z katalogu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*