Mała sypialnia? Praktycznym rozwiązaniem jest łóżko z pojemnikiem oraz kolory wnętrza

Niewątpliwie, w hierarchii domowych pomieszczeń sypialnia zajmuje wysoką pozycję. Posiadanie sypialni, choćby najmniejszej podnosi komfort życia – tutaj odpoczywamy, relaksujemy się przy ulubionej lekturze, delektujemy poranną kawą. Ponieważ do sypialni wstęp mają tylko nieliczni, pomieszczenie to jest bezpiecznym schronieniem, które przede wszystkim zapewnia nam tak potrzebną intymność. Nowoczesne projekty mieszkań sypialnie uwzględniają – co oczywiste, problem mogą mieć lokatorzy w starym budownictwie lub właściciele małych mieszkań.

Co zrobić, jeśli dysponujemy malutkim mieszkaniem, w którym brak sypialni?

Aranżacja małej przestrzeni wymaga pewnej pomysłowości, jednak przy odrobinie inwencji można z powodzeniem wydzielić odpowiednią przestrzeń i zaprojektować przytulne i komfortowe gniazdko.

Co jest ważne? Poniżej, praktyczne porady dotyczące aranżacji małego wnętrza:

– podwieszane półki – w małych sypialniach nie można sobie pozwolić na marnotrawstwo. Warto zagospodarować również ścianę, czyli powierzchnię, która zwykle pozostaje niewykorzystana. Półki zawieszone na różnych wysokościach na ścianie – w zasadzie w dowolnym miejscu, są praktycznym, funkcjonalnym, a w dodatku ładnym rozwiązaniem. Dzięki półkom zyskamy przestrzeń, w której zmieszczą się bibeloty, książki czy sprzęt elektroniczny.

– łóżko z pojemnikiem – w pojemniku można przechowywać nie tylko pościel, ale np. gazety, książki czy bieliznę. Łóżko z pojemnikiem na pościel jest niebywale praktycznym rozwiązaniem, zwłaszcza w pokoju dziecka, którego aktywność, jak wiadomo, koncentruje się w jednym pomieszczeniu – tutaj śpi i spędza czas. Przy dwójce maluchów, niezwykle ergonomiczne wydaje się piętrowe łóżko z pojemnikiem na pościel, w którym łatwo przechowywać np. … zabawki.

Łóżka z pojemnikiem wyposażone w różne systemy montażu. Pojemnik może mieć postać wysuwanej szuflady – jedno lub wielokomorowej. Może stanowić także element stały (podstawa łóżka) – podnoszony jest stelaż (uchylny lub równoległy).

– kolory – w małych pomieszczeniach powinny dominować barwy jasne, które nie dość, że eleganckie, optycznie powiększają wnętrze. Rada nie tyczy się wyłącznie koloru ścian, ale również dodatków i mebli. Na ogół, by cieszyć się gustownie urządzonym wnętrzem lepiej zastosować się do zasady: „im mniej, tym więcej”, czyli wybrać 2 – 3 kolory, które będą w pomieszczeniu dominować. Wszelki przesyt, nadmiar kolorów przytłacza, pogarsza nastrój, sprawia wrażenie chaosu, nieporządku, a przecież tego efektu pragniemy uniknąć.

– światło – rozświetlone pomieszczenie wydaje się większe, bardziej przytulne i ciepłe. Jeśli brakuje nam światła naturalnego (małe okna) warto zastosować oświetlenie sztuczne. Dodatkowa lampa stojąca nie dość, że spełnia funkcję praktyczną, to niesamowicie podnosi walory estetyczne wnętrza.

 

Zdjęcie pobrane ze strony producenta łóżek drewnianych/tapicerowanych z pojemnikiem: http://poprostulozka.com.pl/produkt/lozko-tapicerowane-lazora-2/

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*