Meble do kuchni – nowoczesne czy klasyczne?

Urządzając mieszkanie wcześniej, czy później staniemy przed dylematem, dotyczącym wyboru mebli kuchennych. Jakie wybrać – kierować się modą, czy osobistymi preferencjami? Zwykle zdania członków rodziny są podzielone, a temat budzi sporo emocji.

Meble kuchenne w stylu nowoczesnym często zachwycają prostą formą i wykończeniem. Powszechnie stosowane laminaty, blaty wykonane z drogiego kamienia dają niesamowity efekt wizualny. W meblach nowoczesnych stosuje się zaawansowane technologie, w tym praktyczne systemy zamykania szaf, a także dodatkowe funkcjonalne przegrody do przechowywania domowych utensyliów – ociekacze, szuflady i kosze cargo. Meble kuchenne klasyczne lub utrzymane w stylu retro wybierane przez tradycjonalistów nadają kuchni określonego charakteru. Tradycyjne wnętrza często określa się mianem: ciepłe, przytulne.

Jaki styl wybrać? Aby meble kuchnne cieszyły oczy przez długie lata warto wziąć pod uwagę:

– styl, w jakim urządzone jest mieszkanie

Nowoczesne systemy kuchenne średnio pasują do mieszkań, w których rządzi klasyka, a kuchnia retro stworzy dysonans w mieszkaniu niczym z katalogu wnętrzarskiego. Ważne, aby poszczególne elementy tworzyły spójną całość, a wygląd kuchni korespondował z wystrojem pozostałych pomieszczeń;

– styl życia oraz indywidualne dopasowanie do własnych potrzeb i możliwości

Nie da się ukryć, że wzmożona aktywność zawodowa ma wpływ na sferę pozazawodową. Bywa, choć nie jest to regułą, że zapracowany singiel korzysta z kuchni w ograniczonym zakresie – wówczas piękne pomieszczenie kuchenne pełni funkcję jedynie pokazową. Rodzina kochająca gotowanie, smak i aromat z pewnością doceni wnętrze przytulne i ciepłe. Chęć do wykonywania czynności około kuchennych jest sprawą kluczową.

Z tym punktem wiążą się także cechy charakterologiczne użytkowników. Dla pedanta ważny jest ład i porządek, dlatego jego wybór padnie na meble do kuchni, które są łatwe do utrzymania w czystości, a sprzęt kuchenny jest ukryty w zabudowie. Tradycjonalista, który przedkłada ekspozycję rodowych filiżanek nad biel laminatów, ucieszy się z kredensu czy witryny.

Warto zaznaczyć, że meble do kuchni aktualnie produkowane, czy to utrzymane w stylu dawnym, czy nowoczesnym mają wspólną cechę – są po prostu nowatorskie, a projektanci tychże faktycznie imponują pomysłowością.

I tak weźmy za przykład szafki kuchenne – do niedawna zamykały się z niekontrolowanym hukiem, teraz dzięki wykorzystaniu nowoczesnych mechanizmów zamykają się w sposób płynny. Obecnie na rynku meblarskim dostępne są szafki kuchenne: otwierane do góry, otwierane od góry, szafki, których fronty unoszone są w pozycji pionowej za pomocą podnośnika.

kitchen-563548_1280

Zauważa się zatem dążenie do maksymalnej ergonomii, wykorzystania przestrzeni. Praca w kuchni jest łatwa, przyjemna, gdyż odbywa się w komfortowych warunkach i pięknym wnętrzu. A wybór stylu, czy konkretnego modelu? Cóż, jak głosi powiedzenie: „o gustach się nie dyskutuje”. Gust jest sprawą indywidualną, podobnie jak skłonność do wychodzenia poza schematy – dotyczy to także aranżacji przestrzeni, która nas otacza.

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów, przy wyborze kuchni Twoich marzeń:
Ixina Polska
Park Handlowy Janki,
Plac Szwedzki 3
05-090 Janki koło Warszawy

www: www.ixina.pl/kuchnie/

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*