Świat lamp stojących – kwestia nastroju.

Przy aranżacji wnętrz niezwykle istotną rolę ma dobór właściwych źródeł światła i właściwych wartości świetlnych żarówek. Właściwe źródła światła to kwestia wyboru pomiędzy oświetleniem sufitowym, ściennym lub stojącym.

Pora by zarekomendować lampy podłogowe. lampa_podlogowa_bertone_azzardo Lampy stojące są wybierane przede wszystkim do salonu, pokoju, sypialni. Dają one nieograniczone możliwości jako element dekoracyjny oraz oczywiście oświetlający bądź też doświetlający. Jak wszystkie lampy pokojowe są w stanie oświetlić pomieszczenie o sporej powierzchni – przy czym jest to uzależnione, jak przy wszystkich typach lamp, od ilości i mocy użytych żarówek.

Z uwagi na wielką różnorodność form, lampy podłogowe znajdą swoje miejsce w salonie urządzonym w stylu nowoczesnym, tradycyjnym, egzotycznym i we wszelkich opcjach aranżacji. Frapujące lampy podłogowe na długim, regulowanym wysięgniku to świetne rozwiązanie na oświetlenie z góry większego fragmentu przestrzeni np. sofy ze stolikiem. Kilka żyrandoli skierowanych w różne strony sprawi, że lampy stojące są w stanie oświetlić nie tylko jeden kierunek, ale sprawdzą się w ustawieniu centralnym, na przykład po środku długiej ściany.

Trójnogie lampy pokojowe to finezyjna ozdoba gustownego salonu lub element dodający charakteru sypialni. Jeżeli nie przypadła nam do gustu żadna kloszowa lampa, mamy do dyspozycji stojące lampy listwowe, emanujące światłem w formie listwy na całej swojej wysokości. Do wyboru dla tradycjonalistów są proste lampy, na jednej nóżce z jednym centralnym kloszem zabudowanym z każdej strony. Do niewątpliwych zalet lamp stojących, przebijających w tym względzie lampy sufitowe oraz kinkiety, należy ich mobilność.

Lampa podłogowa, dzięki swojej mobilności daje swobodę zmiany aranżacji pomieszczenia

Czasem taka zmiana lokalizacji w obrębie pomieszczenia czy nawet domu bywa nieodzowna i ułatwia wiele spraw. Do takich lamp jest też łatwy dostęp – można bez większych akrobacji zmienić żarówkę, wytrzeć z kurzu klosz, nakierować strumień światła w dowolnym kierunku w przypadku lamp o ruchomych kloszach. Zależnie od tego czy wybrana lampa ma służyć jako kluczowe oświetlenie czy jako dodatkowy element bardziej dekorujący niż rozjaśniający ciemność, umieścimy ją bądź to nad centralnym punktem salonu, bądź w miejscu bardziej peryferyjnym. Drugoplanowe oświetlenie jest równie ważnym czynnikiem jak główne i nawet bardziej nadaje się do podkreślenia klimatu, szczególnie wieczornego nastroju.

Punktowo oświetlony salon czy sypialnia daje możliwość uwydatnienia określonych partii tych pomieszczeń, a przez to przemienienia go optycznie w zupełnie inne pomieszczenie niż w świetle dnia. Podłogowe lampy w naszych domach to niezmierzone źródło inspiracji aranżacyjnych. lampa_stojaca_cinema_azzardo

Nabrałeś ochoty na lampy stojące podłogowe? Skorzystaj z szerokiej oferty marki AZzardo na stronie https://lampy.it/azzardo-lampy-podlogowe.html

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*